Místní knihovna v Liptále

Publikace z regionu

VÝCHODNÍ MORAVA  - dějiny - lidé - krajina

1. ročník odborného časopisu obsahuje např. studii o založení vizovického kláštera, stavební vývoj kostela sv. Mikuláše ve Fryštáku,poznámky ke knize Jaroslava pospíšila Světla a stíny v životě Baťova ředitele Ing. Františka Maloty a spousty dalších zajímavostí z okresních archivů a příbuzných oborů - památkové péče, etnografie, archeologie a dalších z regionu Zlínského kraje.

 

 

 Valašsko ve starých fotografiích

 Obrazová publikace plná historických fotografií z okolí Frenštátu pod Radhoštěm, Štramberka, Rožnova pod Radhoštěm, Vsetína, Valašského Meziříčí a Valašských Klobouk.

 

 

 

Den, kdy udeřilo zlo

 Reportážní rekonstrukce tragedie občanů Prlova, kteří bylo na konci 2. světové války zavražděni. Původní kniha o prlovské tragédii - Smrt na prahu života /vyd. 1985/ - byla doplněna novými skutečnostmi, které vyšly najevo až v posledních letech. Víc než tehdy je známo o pachatelích krutého zastrašovacího nájezdu na Prlov a Ploštinu - a je tedy možno obraz děje obohatit o značný časový přesah.

 Radhošť

Obrazová publikace s podtitulem Kaple svatého Cyrila a Metoděje a jiné radhošťské památky.

 

 

 

 

 
Kostely na Valašsku

Obrazová publikace a podtitulem Frenštátsko, Rožnovsko, Vsetínsko, Zlínsko, Valašskomezříčsko - kelečsko, Hornolidečsko, Jižní Valašsko, Podhostýnsko.

 

 

 

 

Valašsko v současných fotografiích

Obrazová publikace s podtitulem Frenštát pod Radhoštěm, Štramberk, Rožnov pod Radhoštěm, Vsetín, Valašské Meziříčí, Vsetín.

 

 

  

 

 Moravské Valašsko - jeho vznik a vývoj

Nejen každý národ, ale i každá národopisná oblast má své dějiny. To platí i o Valašsku, kde sám pojem - Valašsko - je dnes zcela běžný.